Kontakt

+ 48 42 712 42 00

Nasza Historiaprzedsiębiorstwo o bogatej tradycji

1909

Założenie "Westerwerke – Fabriken hochfeuerfester Erzeugnisse" z siedzibą w Spich przez Jeana Westera.

1961

W Witterschlick, dzielnicy gminy Alfter, firma Westerwerke – Fabriken hochfeuerfester Erzeugnisse rozpoczyna wydobycie gliny. Hanns Wester zakłada następnie Wester Tonbergbau KG.

1975

Harald Wester, najstarszy syn Hannsa Westera, zostaje komandytariuszem Wester Tonbergbau KG. Wspólnie z bratem Arndtem powołuje do życia Wester Mineralien A. + H. Wester  OHG. Przedsiębiorstwa zajmują się odtąd wydobyciem gliny oraz handlem materiałami ogniotrwałymi i podporami ceramicznymi do wypalania produktów w piecach.

1979

Die Wester Tonbergbau KG wstrzymuje wydobycie gliny. Harald Wester opracowuje metodę recyklingu polegającą na reprocesowaniu materiałów ściernych. Przedsiębiorstwo handlowe Wester Mineralien A. + H. Wester OHG specjalizuje się w imporcie surowców z odzysku oraz surowców nowych dla potrzeb przemysłu wyrobów ogniotrwałych oraz do produkcji produktów specjalnych z wysoce wytrzymałych i ogniotrwałych betonów twardych oraz węgla aktywnego.

1989

Hanns Wester opuszcza przedsiębiorstwo. Jego miejsce zajmują jego synowie. Wester Mineralien A. + H. Wester zostaje przekształcona i przemianowana na Wester Mineralien GmbH. Firmy w coraz większym stopniu konsolidują się wokół handlu najwyższej jakości elektrokorundem i węglikiem krzemu. Zakład przemysłowy i przedsiębiorstwo handlowe oferują zarówno regeneraty będące wytworami własnego procesu technologicznego, jak również produkty nowe z całego świata. Oprócz przemysłu wyrobów ogniotrwałych może być od teraz w coraz większym zakresie zaopatrywany również przemysł materiałów do obróbki strumieniowo-ściernej.

1990

W Chinach zostaje założona spółka - Wester Mineralien (Zhengzhou) GmbH, która utrzymuje kontakt z dostawcami oraz prowadzi laboratorium, które umożliwia kontrolę jakości surowców, zanim zostaną załadowane na statki.

1994

Spółka zależna Polmineral Sp. z o.o. zostaje założona w pobliżu ‎Łodzi. Jest to również zakład produkcyjny, w którym wytwarzany jest elektrokorund dla potrzeb przemysłu wyrobów ogniotrwałych i materiałów ściernych. Stąd zaopatrywany jest rynek wschodnioeuropejski.

1998

Spółka zależna w Republice Południowej Afryki - Wester Mineralien SA (Pty) Ltd - zostaje założona w pobliżu Durbanu. Pod jej auspicjami znajduje się zakład zajmujący się mieleniem i wzbogacaniem minerałów dla przemysłu wyrobów ogniotrwałych i materiałów ściernych. 

2005

Wester Tonbergbau KG opracowuje metodę produkcji mikrogranulatów, które zaspokajają potrzeby przemysłu lakierniczego, laminatów i obróbki powierzchniowej.

2009

Przedsiębiorstwo świętuje jubileusz setnej rocznicy powstania firmy.

Zakład produkcyjny

Magazyn zewnętrzny

Przesiewacze